Ustawa Hazardowa 2020 w Polsce

ustawa hazardowa 2020 w Polsce

Rynek bukmacherski w naszym kraju stale się rozwija, co stanowi dobrą wiadomość dla wszystkich graczy. Wiele wskazuje na to, że ten trend zostanie podtrzymany, a w nadchodzących mistrzostwach czekają nas kolejne debiuty. A co z przepisami regulującymi rynek? Czy ustawa hazardowa 2020 w Polsce pozostanie w niezmienionym kształcie? A może rządzący planują jednak kolejne zmiany? Sprawdźmy, co może zmienić w nadchodzących dwunastu miesiącach.

Typ BonusuLVBET Bonus
LVBET Kod PromocyjnyJOHNNYVIP
Za rejestrację20 PLN bez depozytu na start
Bonus od wpłaty: Bonus do 1500PLN
Darmowy zakład:50 PLN w specjalnej ofercie dla kibiców
Bezpieczny kupon:Zwrot do 50 PLN kupon 5+
Kupon AKO:Multikozak 6 typów +15%, 7 typów +20%, 8 typów +25%
Jesienny turniej:Pula nagród 20 000 PLN
LV Punkty:100 pkt. = 5 PLN
Min. wpłata:10 PLN

10 lat Ustawy Hazardowej w Polsce

W roku 2019 minęła dekada, odkąd w parlamencie przegłosowano wprowadzenie ustawy hazardowej. Celem nadrzędnym było zmniejszenie zjawiska uzależnienia od hazardu, ale nikt nie ukrywał, że nowe przepisy przyniosą także zastrzyk środków skarbowi państwa. W praktyce, realny wpływ ustawy hazardowej można było jednak odczuć dopiero w roku 2017, wraz z nowelizacją. Do dziś obowiązują nas przepisy wprowadzone właśnie przez nowelizację sprzed ponad 2,5 roku. Sprawdźmy, jak funkcjonuje rynek bukmacherski oraz czy w kolejnych miesiącach czekają nas jakieś zmiany.

Bonus po rejestracji >>>

Tylko legalni bukmacherzy z licencją

W roku 2012 Ministerstwo Finansów przyznało pierwsze licencje legalnych bukmacherom. Do roku 2017 rynek legalnych firm powiększył się do siedmiu operatorów. Po wprowadzeniu nowelizacji pojawili się kolejne chętne podmioty. Firma, która chce przyjmować zakłady wzajemne w naszym kraju musi spełnić szereg wymogów:
Dysponować odpowiednio wysokim kapitałem
Posiadać siedzibę w naszym kraju
Zarejestrować serwis na polskiej domenie
Uzyskać licencję na przyjmowanie zakładów w punktach naziemnych i przez Internet
Przestrzegać założeń odpowiedzialnej gry

Te wymogi będą obecne także w nadchodzących miesiącach. Ustawa Hazardowa 2020 w Polsce raczej nie wprowadzi żadnych zmian, chociaż mogą pojawić się kosmetyczne zmiany, np. w aspekcie reklamy firm bukmacherskich. Marketing w tej branży od roku 2017 przeszedł prawdziwą metamorfozę, czego przykładami są czołowe marki na polskim rynku bukmacherskim: Fortuna oraz Lvbet. To uznani bukmacherzy przyjmujący zakłady wzajemne w puntach oraz przez Internet.

 

 

ustawa hazardowa 2020 w Polsce

Zarejestruj się u legalnego bukmachera >>>

Podatek od zakładów wzajemnych

Obowiązująca Ustawa Hazardowa 2020 podtrzyma obecność podatków na rynku bukmacherskim. TO cena, którą musimy zapłacić za uregulowane kwestie i bezpieczną grę. Na dzień dzisiejszy graczy obowiązują dwa podatki:
12-procentowy podatek od stawki pobierany od każdego kuponu obstawionego przez gracza
10-procentowy podatek od jednorazowej wygranej powyżej 2280 PLN.
Pierwszy z wymienionych podatków może uregulować w naszym imieniu bukmacher, stąd promocje, które pozwalają obstawić zakład promocyjny bez podatku. Podatki od stawki oraz od wysokich wygranych są pobierane automatycznie. Kwestią rozliczenia z fiskusem zajmuje się bukmacher, dzięki czemu, klienci nie mają żadnych dodatkowych zobowiązań podatkowych.

Zarejestruj się >>>

Ustawa Hazardowa 2020 w Polsce a odpowiedzialna gra

Wyniki badań wskazują, że odsetek osób uzależnionych od hazardu został zmniejszony po wprowadzeniu ustawy hazardowej. Nic dziwnego. Przepisy znacznie ograniczyły dostęp do kasyn internetowych (dopiero w 2018 roku pojawiło się jedyne legalne kasyno online), a także do salonów z jednorękimi bandytami. Walka z uzależnieniem od hazardu jest widoczna również w zakresie działalności zakładów bukmacherskich, które muszą przestrzegać zapisów odpowiedzialnej gry.

Na stronie legalnego bukmachera powinien być zawarty kwestionariusz, który pozwala sprawdzić stopień ryzyka uzależnienia. W serwisach znajdziemy również adresy poradni. Nową zmianą w 2019 roku jest wprowadzenie obligatoryjnego obowiązku zapoznania się z limitami na grę przez każdego nowego gracza na zakładach bukmacherskich. Użytkownik może ustalić maksymalną kwotę, po przekroczeniu której, bukmacher automatycznie wyłączy możliwość dalszego obstawiania. W każdej chwili można jednak zmienić wysokość limitów. Odpowiedzialna Gra zmieniła również formę reklam, bukmacherskich, w których ograniczono kontrowersyjne treści.


ustawa hazardowa 2020 w Polsce

Obstawiaj tylko u legalnego bukmachera >>>

Co zmieni się na rynku bukmacherskim w 2020 roku?

Wiele wskazuje na to, że ustawa hazardowa 2020 pozostanie w nienaruszonym kształcie, a rządzący nie wprowadzą żadnych istotnych zmian. Tyczy się to zarówno zakładów bukmacherskich, jak również kasyn internetowych czy gier liczbowych. Na rynku legalnych bukmacherów podtrzymany zostanie rosnący trend popularności, a co za tym idzie, czeka nas debiut przynajmniej kilku nowych firm. Co więcej, także niektórzy zagraniczni bukmacherzy walczą o powrót na polski rynek. O licencję Ministra Finansów aktualnie może ubiegać się nawet kilkanaście podmiotów.

Sprawdź ofertę

Autor: bonusowekody.pl

Opublikowano: 11.12.2019